pasja i praca

PSZCZELARZE

Nasza przyjaźń z pszczołami to przypadek, który wyznaczył naszą drogę życia. 

Po  latach spędzonych w Szkocji powróciliśmy w nasze rodzinne strony.  Warmia stała się naszym wymarzonym miejscem do życia. Kupiliśmy stare siedlisko w lesie i zaczęliśmy swoją przygodę. Przez 14 lat prowadziliśmy agroturystykę  i pasiekę. Teraz z uwagi na jej spore rozmiary zajęliśmy się głównie pszczołami. Kochamy to co robimy. Nasza praca jest dla nas pasją. Zajmuje nam cały sezon od wiosny do jesieni. W tym czasie zapraszamy Was na warsztaty pszczelarskie oraz Miodowe Degustacje.

ceramika

RZEMIEŚLNICY

Kiedy pszczoły odpoczywają po ciężkiej pracy, my nie próżnujemy. Od jesieni zaczynamy nasz rzemieślniczy sezon. Moją miłością okazała się glina i powstająca z niej ceramika. Tworzę elementy ceramiczne, które Tomek wykorzystuje w  meblach z litego drewna, które powstają w pracowni Swerk.

drewno i metal

RZEMIEŚLNICY

Zaczęło się pracy od remontu naszego domu, później było jeszcze kilka zleceń aż powstał Swerk Rzemiosło Warmińskie – stolarnia z pracownią ceramiczną i kuźnią. To tu powstają nasze jesiennozimowe projekty dla miłośników mebli z litego drewna, kutych elementów dekoracyjnych i ceramiki. Tak powstał styl Swerk.

PASIEK

ŻEGLARSTWO

Nie samą pracą człowiek żyje. Jesteśmy z Warmii i Mazur, nie wyobrażamy sobie życia bez żagli. Od zawsze rejs i Mazury przed lub po sezonie były dla nas najwspanialszym relaksem po ciężkiej pracy. 

Na naszym PASIEKU, zawsze jest zapas miodu. 

Jeśli mielibyście ochotę do nas dołączyć będzie nam niezmiernie miło.

Ahoj