SPORTY NA MIEJSCU

Siatkówka i badminton – stosunkowo równy kawałek trawnika, został zaadoptowany na boisko do tych dwóch sportów. To nieprofesjonalne boisko, staje się czasami miejscem niezwykle profesjonalnych zmagań.

Piłka nożna – w zasadzie do tej gry potrzebny jest tylko trawnik i bramki, a tego u nas nie brakuje.

Bule – to kolejna gra na trawie. Pochodzi z Francji, ale jak pokazuje nasze doświadczenie nie trzeba wcale być wytrawnym graczem żeby się świetnie bawić. Można grać drużynami, lub pojedynczo. Gracze rzucają stalowe kule, starając się umieścić je, jak najbliżej małej piłeczki. Dorośli i dzieci świetnie się przy tym bawią.

Rzucanie-Łapanie – niewiadomo czemu, ale to strasznie wciągające. Jest wiele gier na powietrzu, które polegają na rzucaniu i łapaniu. Rzuca się dyskiem (frisbee), pierścieniem (ringo) i piłką (w zestawie rękawice z rzepami). Dzieci świetnie się bawią i uczą a dorośli odkrywają nowe miejsca na zakwasy.

Bieganie – ostatnio modny i niezwykle zdrowy sposób spędzania wolnego czasu.  Nie ma chyba lepszej scenerii do uprawiania tego sportu niż polne i leśne drogi. Jest ich w najbliższej okolicy mnóstwo. Od równych dróg żwirowych (polne i leśne), przez bardziej wyboiste a czasami wręcz terenowe drogi leśne, po przełaje dla specjalistów. Na miejscu udzielamy wszelkich informacji o trasach do biegania.

Nordic walking – trasy te same co do biegania tylko prędkość inna, ale dzięki temu można lepiej przyjrzeć się okolicy, a jest na co popatrzeć.

Dla Najmłodszych – choć całe życie młodych wygląda jak sport ekstremalny postaraliśmy się zapewnić im kilka dodatkowych atrakcji. Czeka na nich plac zabaw, który składa się z huśtawek, piaskownicy, drabinek, domku, konstrukcji z linami do wspinania i podciągania (Plac zabaw jest obecnie remontowany i przebudowywany. Proszę pytać czy będzie dostępny w terminie Państwa pobytu). Znajdą tu również drzewa wspinaczkowe często odwiedzane przez nasze dzieci (oczywiście pod stałą opieką) specjalnie poprzycinane aby ułatwić wspinanie. No i oczywiście całą masę przestrzeni, do wykorzystania i zapełnienia sobą.

Wstecz
Do góry
siedlisko pasieka