Witamy

Jest sobie dom, zwykły stary warmiński dom. Daleko od miasta, z dala od wsi, blisko ludzi. Wokół  wielkie drzewa - opiekunowie, które są starsze nawet od samego domu. Jedyne, co nie jest tu bardzo stare, to my.  Ponieważ urok miejsca jest wielki, szkoda byłoby, nie podzielić się z innymi…  Ideą tego miejsca jest: by każdy czuł się swobodnie i  spędzał czas tak jak lubi, aby życie było pełne smaku a smak pełen życia. Realizujcie z nami te założenia odwiedzając nasze Siedlisko. My oferujemy Wam bardzo kameralne miejsce, w którym każdy jest traktowany indywidualnie. Lubimy dobrą kuchnie, a w znajdowaniu kulinarnych inspiracji pomaga nam nasz ogród warzywny i ziołowy.  Zapraszamy do nas wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek i kontakt z przyrodą, jak i tych, dla których hamak, kocyk i książka są najlepszymi przyjaciółmi na urlopie,a także tych dla których lato ma smak pomidorów i bazylii a celebrowanie posiłków i sjesta w dobrym towarzystwie to ważny punkt dnia. Wybierz się na przechadzkę. Obejrzyj ofertę, przespaceruj się po galerii i odwiedz facebook-a  Uprzedzamy nie mamy telewizora. Wi FI nie zawsze działa. Ale serdecznie zapraszamy.

 

 

Siedliskowe historie

W powietrzu czuć wiosnę

Pszczoły mają za sobą już tzw. oblot wiosenny, czyli pierwszy wylot z ula po prawie pół roku! Po takim czasie, każdy lubi rozprostować kości, czy raczej skrzydła. Zaraz wśród naszych pszczół zrobi się ruch i harmider – w końcu za dwa – trzy miesiące będzie ich kilka razy więcej.

Wędrujące pszczoły - Maj


Jak co roku, pszczoły domagłay się wycieczki, więc zapakowaliśmy pasiekę i wyruszyliśmy na podbój Warmii. W tym roku, nasza pasieka powiększyła się znacznie, dlatego część naszych pracownic pracuje na rzepaku, a część na mniszkowych łąkach i pastwiskach, które w tym roku są obłędne żółte. więcej

Wielkie sadzenie - Kwiecień


Wiosna coraz pełniejsza, więc praca na wielu frontach rozgorzała na dobre. Poza pracami na polu i w ogrodzie musimy zająć się nowymi miejscami. Donice na tarasie domagały się dopełnienia ziołami ( część przetrwała zimę), to zaliczone. Odrestaurowany staw świeci pustkami, więc trzeba zacząć go obsadzać krzewami i innymi roślinami, to zaliczone, ale tylko w niewielkim stopniu...więcej.

Wstecz
Do góry
siedlisko pasieka