Sklep

 

Miody z Siedliska Pasieka zbiory 2018

dostępne są w słoikach 1 kg, 400g

Złóż zamówinie przez e-mail siedlisko.pasieka@gmail.com

Wybierz dostępne miody, do wysyłki, potrzebujemy adres oraz tel. na który mamy wysłać przesyłkę. Przesyłka kurierska DPD do 10 słoików 23 zł.

Nasze miody otrzymały certyfikat Marki Lokalnej.

 

Miód odsklepiany, wirowany, filtrowany na zimno, bez podgrzewania,

następnie konfekcjonowany bezpośrednio do atestowanych szklanych opakowań.

 

 

 

Miód Rzepakowy kremowany

Idealny do smarowania pieczywa. Zbierany na przełomie kwietnia/maja. Barwa- w stanie płynnym prawie bezbarwny lub słomkowy, skrystalizowany biały lub kremowy. Smak-łagodny. Łatwo przyswajalny przez organizm, idealny w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego organizmu. Miód rzepakowy najlepszy jest na wątrobę, drogi żółciowe, serce, naczynia wieńcowe. Jest przydatny podczas leczenia stanów zapalnych dróg oddechowych.

Cena 1000g 35 zł/ 400g 20 zł

 

 

Miód Lipowy

Aromatyczny zapach kwitów lipy, słodki, lekko piekący w smaku. Termin zbiorów przełom czerwca i lipca. Barwa płynna zielonkawo żółta, pozyskiwany później barwa brązowawa, po skrystalizowaniu barwa złocista. Konsystencja drobnoziarnista, czasami krupowata. Posiada silne działanie rozgrzewające, napotne, przeciwgorączkowe i wykrztuśne. Wspomaga przy przeziębieniach. Doskonały do różnego rodzaju naparów np. ziołowych.

Cena 1000g 35 zł/ 400g 20 zł BRAK

 

 

Miód Mniszkowy

Doskonały do lemoniady i herbaty. Pozyskiwany z mniszka lekarskiego w maju. Barwa-jasnokremowa, przez żółtą aż do pomarańczowej. Smak-bardzo słodki z głębokim aromatem mniszka. Kremowa konsystencja. Stosowany przy problemach wątrobowych, dróg żółciowych, nerek, pęcherza i schorzeń żołądka.

Cena 1000g 35 zł/ 400g 20 zł

 

 

Miód Gryczany

Wyróżnia go ostry, korzenny smak i ciemna barwa. Miód ten nie każdemu smakuje, ale jest zdrowy i ma wiele zalet, które zdecydowanie zachęcają, by go skosztować – nie tylko na chlebie, lecz także jako dodatek do pierników i alkoholi. Zawiera dużo magnezu i witamin. Stosowany w schorzeniach układu krążenia, miażdżycy, osłabieniu pamięci, a także po złamaniach. Kolor miodu gryczanego jest szczególny. Jego mocno ciemna barwa mieni się odcieniami brunatnego i czerwonawego. Płynny miód gryczany jest niemal czarny.

Cena 1000g 40 zł / 400g 25 zł BRAK

 

 

Miód Leśny (Jeżyna, Malina)

Miód leśny o przepięknym zapachu, pozyskiwany jest z nektaru kwiatów malin i jeżyn leśnych. Ma niepowtarzalny, delikatny smak, przyjemny aromat i delikatną konsystencję, która sprawia, że miód ten doskonale nadaje się na kromkę chleba, jak i do słodzenia napojów. Zbierany w lipcu, berwa od jasnej do ciemno bursztynowej. Miód z malin i jeżyn leśnych ma niepowtarzalny zapach lasu. Zaleca się przy przeziębieniach i stanach zapalnych gardła (miód leśny wykazuje działanie napotne, przeciwgorączkowe i antyseptyczne), braku apetytu oraz niedokrwistości i miażdżycy.

Cena 1000g 45 zł / 400g 28 zł

 

 

Miód Łąkowy

Pozyskiwany z nektaru różnych roślin miododajnych, roślin uprawnych, kwiatów, drzew i krzewów. Jest to miód niepowtarzalny, gdyż każdego roku jego kolor, smak, zapach i konsystencja mogą być całkowicie inne. Miód ten przypadnie do gustu niemal każdemu - doskonale zasmakuje na kromce świeżego chleba, jak i w herbacie z cytryną czy mleku. Zalecany w chorobach serca i naczyń krwionośnych oraz wątroby i dróg żółciowych, a także przy alergii dróg oddechowych (astma oskrzelowa atopowa, katar sienny)

Cena 1000g 35 zł / 400g 20 zł

Wstecz
Do góry
siedlisko pasieka