ramka

Oferta dla gości agroturystyki Siedlisko Pasieka


Śladami zwierząt –  to wariant dla tropicieli, lubiany przez dzieci ( bo nie trzeba iść cicho, ślady nie uciekają) ale i dorosłych. Poszukiwanie tropów i śledzenie zwierzęcych tras, odwiedzanie wodopojów, miejsc żerowania i schronienia zwierząt pozwala nam zdobyć bardzo dużą wiedzę o nich samych. Z naszej strony możliwe jest doradztwo, dzięki któremu łatwiej będzie samemu wędrować po wskazanych miejscach i trasach często odwiedzanych przez zwierzynę. Inną opcją jest wynajęcie przewodnika, który nie tylko pokaże owe trasy, ale opowie o zwyczajach zwierzyny i pokaże to co samemu często można pominąć.

Porożobranie – Niewiele różni się od grzybobrania, tylko nie zbiera się grzybów a poroża. Nie jest to łatwe, ale co roku kilku szczęśliwców znajduje poroża w naszej okolicy. Sezon na zbieranie poroży zaczyna się już od połowy lutego a kończy kiedy zaczyna się pierwszy wysyp grzybów wtedy możemy być pewni że nawet najlepiej ukryte poroża zostaną wygrzebane nawet z pod ściółki. Najlepszy okres jest po roztopach, kiedy z pod śniegu często wychodzą skarby ukryte tam przez całą zimę.

Bezkrwawe łowy samodzielnie – to opcja dla tych, którzy samodzielnie chcą poszukać zwierząt w terenie. Udzielamy doradztwa o miejscach częstego przebywania zwierzyny.

Bezkrwawe łowy z przewodnikiem – podobnie jak w wariancie „śladami zwierząt” i w tym przypadku przewodnik dołoży wszelkich starań, aby łowy udały się. Różnica jest głównie w wielkości grup. Zasada jest prosta, im mniej hałasujących tym pewniejszy sukces. Grupy na poszczególne wycieczki nie powinny przekraczać czterech osób, choć i z większymi grupami udaje się osiągnąć sukces.

Złap bobra – to swego rodzaju konkurs, połączony z zabawą. 150m od naszego siedliska postanowiły się osiedlić bobry. Ponieważ nikomu, z naszych sąsiadów, ani gości nie udało się jeszcze złowić bobra w obiektywie aparatu, dlatego ustanawiamy nagrodę dla pierwszego, kto dokona tego czynu. Nagrodą jest zestaw produktów z naszej pasieki.

Wstecz
Do góry

+48 511 036 861 - Tomek

+48 507 059 588 - Marta