NA ROWERZE

Szlak kopernikowski zaczynający się w Olsztynie dalej biegnący przez Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Pieniężno, Braniewo, Frombork, Kadyny, Elbląg i do Kępek. Szlak oznaczony jako czerwony, prowadzi nas przez samo serce Warmii przebiegając przez wiele krajoznawczo i kulturowo ciekawych miejsc. Typowe Warmińskie wsie i miasteczka, rezerwaty przyrody, przydrożne kapliczki, i zabytkowe kościoły to kilka z licznych atrakcji, które umilą nam wędrowanie. Więcej informacji na miejscu - agroturystyka „Siedlisko Pasieka”

Szlak do źródeł Łyny swój początek ma w Olsztynie prowadzi nas wzdłuż doliny Łyny, aż do rezerwatu źródeł Łyny. Ten zielony szlak  prowadzi przez leśne, mało zaludnione tereny Warmii między innymi przez przepiękny rezerwat Las Warmiński. Głównym atutem tego szlaku jest dzika przyroda  która otacza nas przez cały czas a czasem nawet wychodzi nam na spotkanie. Więcej informacji na miejscu - agroturystyka „Siedlisko Pasieka”

Szlak Marii Zientary-Malewskiej zaczyna się w Olsztynie i spacerową trasą prowadzi do Brąswałdu to przyjemny 10 km odcinek który może łatwo zostać połączony ze szlakiem Kopernikowskim jako jego początek. Więcej informacji na miejscu - agroturystyka „Siedlisko Pasieka”

Szlak św Jakuba jest paneuropejską trasą turystyczną o nazwie Camino Polaco prowadzoną śladami świętego Jakuba. Jej polski odcinek w części przebiega przez Warmię i Mazury. Jest to szlak na którego trasie znajdują się wiele Wsi i miasteczek, przebiega on również przez (lub w pobliżu) kilka bardzo znanych miejsc turystycznych jak Kętrzyn, Święta Lipka, Wilczy Szaniec, Reszel, Gietrzwałd.  Więcej informacji na miejscu - agroturystyka „Siedlisko Pasieka”

Szlak Napoleona prowadzi śladami wojsk Napoleońskich z  z miejscowości  Gutkowo przez Mątki, Jonkowo, Łomy, Pupki, Gołogóra, Skolity, Kalisty, Dąbrówka, aż do Konradowa. Szlak jest obecnie dobrze opisany tablicami informacyjnymi i oznaczony jednostronnie od Barkwedy. Więcej informacji na miejscu - agroturystyka „Siedlisko Pasieka”

Szlak Dywity-Barkweda-Dywity to 22 kilometrowa wycieczka po bardzo ciekawym odcinku doliny Łyny. W kilku miejscach trasy możemy zobaczyć wycinek  biegu Łyny i jej starorzecza, a także typowe dla tych terenów jeziora lasy i łąki przyprawione wieloma zabytkami głównie architektury. Więcej informacji na miejscu - agroturystyka „Siedlisko Pasieka”

Szlak Dobre Miasto-Cerkiewnik-Dobre Miasto – szlak prowadzi mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi i gruntowymi z miłym półmetkiem nad jeziorem Limajno. W miejscowości Swobodna jest duża plaża z licznymi atrakcjami takimi jak wypożyczalnie sprzętu wodnego, miejsce gdzie można zjeść drobne przekąski itp. Więcej informacji na miejscu - agroturystyka „Siedlisko Pasieka”

Szlak Cerkiewnik-Barkweda-Cerkiewnik to kolejna trasa w dolinie Łyny łączy ona oba powyższe szlaki ze sobą dodatkowo można ją urozmaicić o wizytę nad jeziorem Limajno Więcej informacji na miejscu - agroturystyka „Siedlisko Pasieka”

Wstecz
Do góry
siedlisko pasieka